DRUŻYNA JUNIORÓW MŁODSZYCH:

JAKUB KULPA; PATRYK ZIĘCINA; MAKSYMILIAN CIELECKI; DANIEL STANO; MARCIN SOBCZAK; WIKTOR MURAWSKI; JAN TARASEK; PATRYK ROGALSKI; ŁUKASZ SZCZEPAŃSKI; SZYMON SZCZYRBOWSKI

DRUŻYNA JUNIOREK MŁODSZYCH:

IZABELA JAREK; LAURA CISZEWSKA; ALEKSANDRA BARTKÓW; ZUZANNA ORŁOWSKA; DOMINIKA ŻYREK; MAGDALENA JODŁOWIEC; WERONIKA ZAINDENFELD; SANDRA PISZCZYK; EMILIA BAŁDO

Hokej na trawie jest dyscypliną uprawianą zarówno zawodowo jak i  amatorsko w Polsce i na świecie. W naszym kraju ta dyscyplina osiąga coraz większą popularność, a reprezentacja zarówno kobiet jak i mężczyzn może poszczycić się coraz lepszymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej. Miliony ludzi na całym świecie uprawiają hokej na trawie na różnym stopniu zaawansowania. Dla wielu ludzi, szczególnie poza granicami naszego kraju, gra w hokeja na trawie jest źródłem utrzymania, dla innych stanowi rozrywkę, sposób spędzania wolnego czasu, jest to bezpośrednio uzależnione od poziomu gry danego zawodnika.

Systematyczne treningi oraz zdrowa atmosfera na boisku pozwalają poprawić naszą kondycję fizyczna i psychiczną. Sporty zespołowe, w tym i hokej na trawie, wpływają zarówno na aspekt fizjologiczny: szybkość, wytrzymałość, siłę i koordynację ruchową oraz na aspekt psychiczny: sposób odreagowania,  współpraca która jest drogą do osiągnięcia wspólnego celu drużyny.

Hokej na trawie jest to gra zespołowa prowadzona na powierzchni boiska o sztucznej, najczęściej nawadnianej nawierzchni, w kształcie prostokąta o powierzchni 91,4 m długości i 55 m szerokości przypominającej trawę. W każdej z drużyn w przypadku odmiany na trawie występuję po  11 zawodników podstawowych oraz 5 zawodników rezerwowych, którzy mogą być zmieniani bez ograniczeń. Czas gry wynosi 2x 35 minut oraz 10 minut przerwy. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwa dwóch sędziów, którzy mierzą czas, rozstrzygają sporne sytuacje i informują o popełnionych faulach czy zdobyciu bramki. Aby nie występowały niejasne sytuacje, sędziowie dzielą boisko na pól i każdy z nich sędziuje w swoim sektorze, tym samym obserwując sektor drugiego sędziego i wspierając go przy podejmowaniu decyzji. Każdy z zawodników posiada kij do hokeja. Kij ten jest wykonany z włókna węglowego, drewna, lub połączenia obydwu materiałów. Jego całkowity ciężar nie powinien przekraczać 794g. Piłka wykonana jest z twardego plastiku i waży ok. 163g. Bramka jest zdobyta tylko jeżeli zawodnik drużyny przeciwnej dotknął piłkę w półkolu strzałowym o promieniu 14,63m. W tym sporcie są stałe fragmenty gry takie, jak: rzuty wolne, długie rogi, krótkie rogi, karne z odległości 7 metrów, oraz w przypadku remisu, wynik rozstrzygany jest poprzez karne najazdowe z odległości 22 metrów i maksymalnym czasie 8 sekund.  Każdy z zawodników ma obowiązek posiadania ochraniacza na szczękę oraz na piszczele, bramkarz natomiast posiada ochraniacze na całe ciało. Dodatkowo zawodnicy którzy biorą udział w obronie krótkiego rogu mają ochraniacze na kroczę i głowę. Zwycięża drużyna, która zdobyła większą liczbę bramek w podstawowym czasie gry lub rzutach karnych najazdowych.

W odmianie gry w hali - mecz odbywa się na boisku o wymiarach 40m długości i 20 m szerokości, wzdłuż linii bocznych ustawione są drewniane bandy o wysokości 10 cm umożliwiające posyłanie piłki odbijając ją o nie oraz uniemożliwiające  wyjście piłki w tych miejscach na aut. W odmianie gry w hali, piłkę można unieść tylko w półkolu strzałowym przy oddawaniu strzału na bramkę, w innym wypadku jest to faul. Przepisy te powodują, że odmiana gry w hali bardzo mocno skupia się na taktyce gry. Mecz trwa 2x20 minut z 5 minutową przerwą. Liczba zawodników wynosi 5 podstawowych oraz 7 rezerwowych. Zawodnicy z pola mogą  zmieniać się bez ograniczeń, bramkarz natomiast może być zmieniany dwukrotnie podczas jednej połowy. Nad przebiegiem meczu czuwa dwóch sędziów, bramka uznana jest jeżeli zawodnik dotknął piłkę kijem w półkolu strzałowym o promieniu 9 metrów. Bramka ma wymiary 3 metry długości i 2 metry szerokości. W odmianie gry w hali występują stałe fragmenty gry takie jak, krótkie rogi, rzuty karne i w przypadku remisu karne najazdowe rozpoczynające się na sygnał sędziego. Mecz wygrywa drużyna, która zdobyła większą liczbę bramek w podstawowym czasie gry, lub podczas rzutów karnych najazdowych.

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z hokeja na trawie:

klasy 5-8 SP w każdy wtorek i środę od godziny 16:00-17:30

klasy 1-4 SP w każdy poniedziałek i czwartek 14:15-16:00

Hokej na trawie w ZSS Nysa

Każdy zawodnik oprócz uczestnictwa w wielu zawodach międzyszkolnych może dołączyć do klubu sportowego z wieloletnią tradycją. W sezonie 2017/18 rozegraliśmy wiele turniejów oraz meczów ligowych. Wiele z nich zakończyło się sukcesami m.in.:

- AWANS NA TURNIEJ MISTRZOSTW POLSKI  w odmianie halowej juniorek młodszych,

- III miejsce juniorów młodszych w turnieju o awans do Mistrzostw Polski,

Oprócz hokeja na trawie bierzemy również udział w zawodach w Unihokeja w których też odnosimy liczne sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. W tym roku udało się zwyciężyć w FINALE WOJEWÓDZKIM W UNIHOKEJA DZIEWCZĄT I UZYSKAĆ AWANS NA MISTRZOSTWA POLSKI.

ZESPÓŁ TO NIE TYLKO WSPÓLNE ROZGRYWKI, TO RÓWNIEŻ WSPÓLNA ZABAWA...

WAŻNE UROCZYSTOŚCI:

ORGANIZUJEMY RÓWNIEŻ WIELE TRENINGÓW Z GWIAZDAMI MĘSKIEGO I KOBIECEGO HOKEJA...

Marlena Rybacha Kapitan Reprezentacji kobiet w hokeju na trawie

NASZE UCZENNICE I UCZNIOWIE MOGĄ POSZCZYCIĆ SIĘ KWALIFIKACJĄ DO SZEROKIEJ KADRY REPREZENTACJI NARODOWEJ

O NASZYCH UCZNIÓW I NASZE UCZENNICE DBA WYKWALIFIKOWANA KADRA ZNAJĄCA SIĘ NA SWOIM FACHU;

TRENER KLUBU „PLEJADA” NYSA URSZULA FERENC, ZAWODNICZKA ORAZ TRENERKA MOGĄCA SIĘ CIESZYĆ WIELOLETNIMI SUKCESAMI TRENERSKIMI ORAZ ZAWODNICZYMI;

PREZES KLUBU ULKS „Dwójka” NYSA BARBARA PIWOWARSKA- BUGAŁA, KTÓRA RÓWNIEŻ PRZYCZYNIŁA SIĘ DO WIELU SUKCESÓW NYSKICH HOKEISTÓW I HOKEISTEK

NASZYM NOWYM NABYTKIEM JEST TRENERKA DOMINIKA NOWICKA

ZAWODNICZKA REPREZENTACJI POLSKI KOBIET ORAZ ZAWODNICZKA AUSTRYJACKIEGO KLUBU SV ARMINEN WIEN

WSZYSTKICH CHĘTNYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!