• Sale SP nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Powstańców Śląskich w Nysie

• W budynku głównym znajdują się:

• 11 sal ogólnodostępnych do nauki w klasach IV-VIII
        (sale nr 4,5,6,10,11,12,13,14,15,16,17)
      • 4 sale nauczania wczesnoszkolnego (A,B,C,K)
      • sala do nauki języków w grupach (3)
      • sala informatyczne (16 stanowisk uczniowskich - drukarka A3 i 3D)
      • 2 zestawy komputerów mobilnych (30 laptopów i 30 tabletów)
      • salę plastyczną (22)
      • salę gimnastyki korekcyjnej (25)
      • salę konferencyjną (1)
      • pokój nauczycielski
      • bibliotekę z czytelnią
      • świetlicę
      • stołówkę i sklepik szkolny

oprócz tego w małym budynku:

• 3 sale nauczania wczesnoszkolnego w tym jedna z 10 stanowiskami komputerowymi
      • 3 sale nauczania przedszkolnego z pełnym wyposażeniem medialnym
      • małą sale gimnastyczną

Wszystkie sale szkolne są wyposażone w komputery nauczycielskie ze stałym dostępem do internetu, oraz rzutniki multimedialne, a w 8 z nich znajdują się tablice multimedialne.

Baza sportowa szkoły to:

• 3 sale gimnastyczne
      • boisko trawiaste
      • boisko wielofunkcyjne ze sztuczna trawą
      • siłownia wewnętrzna i zewnętrzna
      • plac zabaw przy małej szkole
      • sala nr 3

• Sala dla grup, wyposażona w konsolę i 16 stanowisk ze słuchawkami do nauki języków obcych.  Dodatkowo komputer nauczycielski i dotykowa Tablica multimedialna.

• sala nr 4

• Sala ogólnodostępna, do nauki matematyki. Wyposażona w komputer nauczycielski i rzutnik multimedialny.

• sala nr 5

• Sala ogólnodostępna do nauki języka polskiego. Wyposażona w komputer nauczycielski i rzutnik multimedialny.

• sala nr 6

• Sala ogólnodostępna do nauki muzyki. Wyposażona w komputer nauczycielski i rzutnik multimedialny.

• sala nr 10

• Sala ogólnodostępna do nauki historii i wos. Wyposażona w komputer nauczycielski i rzutnik multimedialny.

• sala nr 11

• Sala ogólnodostępna do nauki geografii. Wyposażona w komputer nauczycielski, rzutnik i tablicę multimedialną.

• sala nr 12

• Sala ogólnodostępna do nauki przyrody i biologii. Wyposażona w komputer nauczycielski, rzutnik i tablicę multimedialną.

• sala nr 13

• Sala ogólnodostępna do nauki matematyki. Wyposażona w komputer nauczycielski, rzutnik i tablicę multimedialną, oraz 10 stanowisk komputerowych.

• sala nr 14

• Sala ogólnodostępna do nauki matematyki. Wyposażona w komputer nauczycielski, rzutnik i tablicę multimedialną.

• sala nr 15

• Sala ogólnodostępna do nauki języka polskiego. Wyposażona w komputer nauczycielski, rzutnik i tablicę multimedialną.

• sala nr 16

• Sala ogólnodostępna do nauki fizyki i chemii. Wyposażona w komputer nauczycielski, rzutnik i tablicę  multimedialną, oraz stanowisko badawcze.

• sala nr 17

• Sala ogólnodostępna do nauki religii. Wyposażona w komputer nauczycielski i rzutnik multimedialny.

• sala informatyczna

• Sala wyposażona w 16 komputerowych stanowisk uczniowskich, oraz 2 komputery nauczycielskie, 2 drukarki (A3 i 3D), ksero i rzutnik multimedialny.

• sala A

• Sala nauczania wczesnoszkolnego. Wyposażona w komputer nauczycielski i rzutnik multimedialny.

• sala B

• Sala nauczania wczesnoszkolnego. Wyposażona w komputer nauczycielski, rzutnik i tablicę multimedialną.

• sala K

• świetlica