• 4 dni sportowych emocji...

• W dniach 18-21 kwietnia we Wrocławiu odbyły się finały XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej.

Po wielu tygodniach intensywnej pracy i ciężkich treningów nadszedł wyczekiwany moment – najważniejsze zawody sezonu dla naszych gimnastyczek i gimnastyków.

Wszyscy reprezentanci SP2 Nysa byli skoncentrowani na osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Wspaniali gimnastycy jak zawsze bardzo dobrze przygotowali się do tych zawodów i zdobyli 8 medali w tym trzy z najcenniejszych - złote .

Szymon Szymański ( nasz absolwent ) został mistrzem Polski w wieloboju i w finale ćwiczeń na poręczach i brązowym medalistą na ćwiczeniach wolnych, a jego młodsza koleżanka Nina Jaseniuk zdobyła złoty medal na ćwiczeniach wolnych i srebrny w wieloboju. Patryk Nowak został wicemistrzem Polski w ćwiczeniach na kółkach, Michał Lichwa zdobył brązowy medal na skoku, brązowy medal zdobył również Aleksander Zganiacz w finale ćwiczeń na drążku.

Wszyscy nasi medaliści otrzymali - ufundowane przez Polski Komitet Olimpijski- kółka olimpijskie , które wręczył Leszek Blanik-Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

Podczas zawodów reprezentacja klubu miała najwięcej,j bo aż 20 uczestników, więcej niż jakikolwiek inny klub.

SP2 Nysa reprezentowali:

Nina Jaseniuk, Maja Chwalczuk, Maja Rogala, Laura Prymicz, Oliwia Stojanowska, Zuzanna Sarkowicz, Roksana Marek, Wiktoria Worek , Michał Lichwa, Jakub Raróg, Patryk Nowak, Aleksander Zganiacz, Miłosz Jakubowski, Xavier Karmelita, Bartłomiej Jakubiec, Kacper Michalczyk, Ryszard Naciasta.

oraz absolwenci : Szymon Szymański, Karol Jary

Gratulujemy zawodnikom świetnej postawy i zaangażowania, które przyniosły im tak znaczący triumf. Były uśmiechy, radość i łzy wzruszenia, ale przede wszystkim ogromne poczucie satysfakcji z ciężkiej pracy i osiągniętego sukcesu.

Trenerami utytułowanych zawodniczek i zawodników są Mariusz Wroński, Agnieszka Arczyńska-Jaseniuk, Marcin Dmytrów oraz Paula Kwiczala, Ewelina Kowalska-Trela i Maria Ratyńska-Bury, Artur Zamirski.

• UWAGA !!!

• Nasza szkoła przystąpiła do konkursu, który polega na zebraniu odzieży (nowej lub używanej) o jak największejwadze w okresie trwania konkursu, która zostanie wprowadzona ponownie do obiegu.  Zwycięzcą w konkursie jest ta grupa, która zebrała tekstylia o największej wadze.

Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowe cele akcji to: edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie gospodarowania odpadami, recyklingu, odnawialnych źródeł energii oraz ochronny przyrody. Kształtowanie wśród najmłodszych postawy życia zgodnie z zasadami ekologii oraz dbania o przyrodę.

CO ZBIERAMY?

- wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej;
            - buty połączone w pary;
            - akcesoria, np.: torebki, paski, ;
            - tekstylia domowe, np.: koce, pościel, obrusy, firany.

DO KIEDY ZBIERAMY?

Prosimy o przynoszenie wyżej wymienionych rzeczy do 6 maja do pani Doroty Woźniak lub pani Magdaleny Wojdyły.

Przekazane ubrania i buty wyślemy do osób potrzebujących, ale jest to także forma konkursu, w ramach którego szkoła może otrzymać atrakcyjne nagrody.