Aktualności

        • Uwaga konkurs Dyrektora Szkoły z atrakcyjnymi nagrodami.
          • Uwaga konkurs Dyrektora Szkoły z atrakcyjnymi nagrodami.

          •      Dyrektor szkoły SP nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Powstańców Śląskich w Nysie ogłasza konkurs na opracowanie symbolu graficznego szkoły (logo).

            Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas V-VIII naszej szkoły. Przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody:

            I miejsce - czytnik e-book

            II miejsce - słuchawki bezprzewodowe

            III miejsce - powerbank.

            Technika i format pracy, termin i miejsce składania projektów oraz karta zgłoszenia do konkursu zamieszczone są w regulaminie poniżej. 

        • Wsparcie finansowe dla ofiar pożaru w Nadziejowie.
          • Wsparcie finansowe dla ofiar pożaru w Nadziejowie.

          • Dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć finansowo ofiary pożaru z Nadziejowa, podajemy nr konta.

             

            Nr konta 39 8872 1026 0031 5172 2000 0040

            BS Oddział Nysa 

            Tytuł wpłaty: 

            Dla poszkodowanych z Nadziejowa.

             

          • W naszej szkole prowadzimy zajęcia pływania 🏊‍♀dla klas młodszych w edukacji wczesnoszkolnej.

          • W naszej szkole prowadzimy zajęcia pływania 🏊‍dla klas młodszych w edukacji wczesnoszkolnej. Poznajemy tajniki technik i stylów pływackich, samoratownictwa, skoków, nurkowania oraz współzawodnictwa sportowego. Czujemy się jak "ryba w wodzie".🐠🐠🐠

            Zachęcamy wszystkich do aktywności pływackiej, która uwalnia dawkę endorfin, poprawiającą nastrój oraz wpływa korzystnie na nasze zdrowie

          • Porozumienie

          • W ubiegły weekend w  Nysie zostało podpisane porozumienie pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy Nysa reprezentowanym przez Wiceburmistrza Pana Marka Rymarza, Polskim Związkiem Gimnastycznym  reprezentowanym przez  Panią Prezes Zarządu Barbarę Stanisławiszyn i Ryszardem Łobodą Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2.  Porozumienie dotyczy współpracy w realizacji programu szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Powstańców Śląskich w Nysie.

        • Potrzebna pomoc !
          • Potrzebna pomoc !

          • Drodzy Państwo!!!

            Organizujemy kolejny etap zbiórki dla rodziny poszkodowanej z Nadziejowa. Potrzebne są przybory szkolne; zeszyty dla pierwszoklasisty ( 16 kartkowe), zeszyty (grubsze) dla ucznia szkoły średniej, bloki rysunkowe i techniczne, białe i kolorowe, kredki, pisaki, farbki, plastelina i inne ( tj. wyposażenie piórnika), a także okładki na zeszyty. Rzeczy można przynosić jutro i w piątek do godziny 9.00 do pokoju nauczycielskiego do p. Miszkiewicz.

          • „Żyj zdrowo, baw się na sportowo”

          • 23 listopada nasi uczniowie oraz ich rodzice wzięli udział w III, a tym samym ostatnim etapie programu promującego zdrowie „Żyj zdrowo, baw się na sportowo”. Każdy uczeń kolejno od I do VIII klasy wykazał się wiedzą i wzniósł się dziś na wyżyny swoich umiejętności.

            Uczniowie klasy III i IV z pomocą mam zrobili piękną sałatkę, następnie uczniowie I i II klasy w zadaniach technicznych wykazali się wielką wyobraźnią i kreatywnością. Reprezentanci kolejnych klas dawali popis swojej wiedzy na temat zdrowego trybu życia podczas odyseji umysłu. Tak rozgrzani wspólnie udaliśmy się na potyczki sportowe. Zabawę zakończyliśmy wspólnym tańcem. Nasi uczniowie również oddali prace plastyczne, które dziś były bacznie obserwowane i oceniane przez Jury. Wyniki zmagań poznamy dopiero w piątek, ale już dziś możemy powiedzieć, ze mając uczniów z taką wiedzą i postawą możemy już czuć się wygranymi 💪🏻😍.

            Dziękujemy jeszcze raz wszystkim rodzicom oraz uczniom, którzy wzięli udział we wszystkich etapach programu.Koordynator Dominika Nowicka i nauczyciele wspomagający Barbara Kołodziej, Urszula Ferenc oraz Bożena Gądek.

          • 10 ZASAD TRENINGU

          • 1. Czerpię przyjemność z trenowania i udziału w zawodach. Lubię to, co robię.

            2. Umysł, tak jak mięśnie, potrzebuje gimnastyki. Mogę trenować swój umysł, tak jak trenuję ciało.

            3. Warto się starać, choć czasem na efekty trzeba poczekać

            .4. Każdego dnia mogę zrobić coś, co przybliża mnie do celu.

            5. Wiem, w czym jestem dobry i co potrafię oraz w czym mogę osiągnąć więcej.

            6. Mogę się czasem pomylić.

            7. Mam wpływ na to, jak wygląda mój dzień.

            8. Sport to również umiejętność przegrywania. Potrafię sobie radzić z przeciwnościami.

            9. Szanuję moich sportowych konkurentów i doceniam ich umiejętności.

            10. Każdy trening jest okazją do tego, by dowiedzieć się czegoś o sobie.

          • Złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn klasa III


          • Wielki sukces naszych gimnastyków. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników Lichwa Wiktor, Wojciech Dumański, Szymon Szymański, Rafaf Pawlak, Michał Lichwa, którzy wywalczyli złoty medal. ​​​​​​​

            Gratulacje również dla drugiej drużyny, w składzie:  Płoskonka Michał, Bartosz Paluch, Jakub Raróg, Alan Białochławek, Karol Jary, która zajęła 8 miejsce. Gratulacje !

            Gratulacje dla trenerów Mariusza Wrońskiego, Marcina Dmytrów, Michała Palucha, Agnieszki Arczyńskiej Jaseniuk, Grzegorza Treli.

        • Obchody Święta Niepodległości
          • Obchody Święta Niepodległości

          • 11 listopada, jak co roku delegacja naszych uczniów uczestniczyła w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

            Była to 101 rocznica odzyskania niepodległości. Obchody przebiegały dwuetapowo. Najpierw odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w nyskiej Bazylice przez księdza prałata Mikołaja Mroza, z jego piękną homilią. Po mszy św. Burmistrz Nysy w imieniu mieszkańców złożył wieniec pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

            W części uroczystości pod pomnikiem Patriotom Polskim przedstawiciele naszej szkoły złożyli wiązankę kwiatów, a nasze uczennice:  Zuzanna Jary (8s), Wiktoria  Staszyńska (8s) i Emila Stanisławska (5a) uświetniły uroczystość recytacją okolicznościowych wierszy.

             

          • Wieści z klasy piłkarskiej.

          • W dniu dzisiejszym klasa 5 piłkarska rozpoczęła treningi w Hali Nysa.

            Zajęcia będą się odbywać do końca marca. Stroje sportowe zostały ufundowane przez PZPN, za które serdecznie dziękujemy.

          • Drużynowe Mistrzostwa Polski w kl. I i III dziewcząt

          • Drużynowe Mistrzostwa Polski w kl.I i kl.IIIBardzo dobrze spisały się dziewczęta NTG NYSA i Sp 2 w Nysie startujące w klasie I zdobywając brązowy medal. Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę to że startujące w tej kategorii nasze dziewczęta były najmłodsze. Naszymi brązowymi medalistkami są: Weronika Olszyńska – VII sms, Patrycja Korzeniowska – VI sms, Patrycja Grodzka – VI sms, Wiktoria Rohatyńska - VI sms i Weronika Raróg – VI sms.W klasie III bardzo dobrze zaprezentowały się młodsze dziewczęta które zajęły dobre VII miejsce. W drużynie startowały Julia Zadrożna, Bianka Drostek, Julia Pulik, Amelia Kwiatkowska, Oliwia Lisowska i Maja Zamirska.Trenerami dziewcząt są Maria Ratyńska-Bury, Agnieszka Arczyńska-Jaseniuk, Ewelina Kowalska-Trela, Michał Paluch, Mariusz Wroński, Grzegorz Trela,Marcin Dmytrów, Paula Kwiczala , Artur Zamirski,Nasze zawodniczki wspierała i dodawała otuchy wychowawczyni klasy VI sms - Magdalena Jaseniuk.

            Wszystkim dziewczynkom i trenerom składamy gratulacje.

        • AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA"
          • AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA"

          • Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", w ramach której przeprowadzone zostaną działania upamiętniające dokonania niezwykłych ludzi i oddania szacunku tym zapomnianym. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

          • WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

          • W środę 16 października 2019r. w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbyła się Wojewódzka Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości nasz trener i nauczyciel Mariusz Wroński odebrał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

             

            Opolski Kurator Oświaty po oficjalnym wystąpieniu odczytał list Ministra Edukacji Narodowej skierowany do nauczycieli z okazji ich święta. Podczas uroczystości oprócz nagrody Opolskiego Kuratora Oświaty wręczone zostały także nagrody Ministra Edukacji Narodowej i odznaczenia państwowe: Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej. Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił swoim występem namysłowski Zespół Teatralny Seniorów RETROspekcja.

            Gratulujemy pan Mariuszowi Wrońskiemu i życzymy dalszych sukcesów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Powstańców Śląskich w Nysie
      • e-mail szkoły: sportnysa@wp.pl
      • Budynek główny: +48 774 332 526
        Budynek filialny: +48 774 333 281
      • Budynek główny: 48-300 Nysa ul. Bramy Grodkowskiej 4
        Budynek filialny: 48-300 Nysa Aleja Wojska Polskiego 2b
        48-300 Nysa
        Poland
      • Sekretariat - godziny otwarcia: Pon - Pt godz. 7.00-15.30
        Sekretarz szkoły - Dagmara Dąbska
        Starszy referent - Helena Janczak
        Starszy referent - Agnieszka Rosińska
      • Dyrektor szkoły Ryszard Łoboda
        przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 10-13
      • Klauzula dotycząca RODO: >> patrz zakładka "O nas..."
    • Logowanie