• 13 medali w IV edycji Ligi Małopolskiej - Kraków 2023!!!!

• Wyjazd na zawody gimnastyczne do Krakowa był niezwykle udany dla naszych uczniów. A reprezentowało naszą szkołę 32 uczniów.

Wszystkie nasze oczekiwania zostały spełnione, a nasi zawodnicy pokazali świetne umiejętności i determinację.

Chłopcy wykazali się doskonałą techniką i sprostali wysokim wymaganiom zawodów. Ich kreatywność i precyzja w wykonywaniu trudnych elementów zwabiły wielu widzów. Z dumą mogliśmy obserwować, jak radzą sobie w wieloboju gimnastycznym na przyrządach ( ćwiczeniach wolnych, koniu z łękami, kółkach, skoku, poręczach i drążku).

Nasza szkoła zaprezentowała się jako zespół zgrany i pełen współpracy. Chłopcy motywowali się nawzajem, co przyczyniło się do osiągnięcia świetnych wyników. Ich solidność i zaangażowanie w ćwiczeniach potwierdzają ich profesjonalne podejście do gimnastyki.

Warto również wspomnieć o pozytywnym nastawieniu naszych zawodników. Pomimo stresu towarzyszącego zawodom, chłopcy zachowali spokój i pewność siebie, co ma ogromne znaczenie w tak konkurencyjnych zawodach.

Podsumowując, nasz wyjazd na zawody gimnastyczne do Krakowa był pełen sukcesów dla naszych uczniów i absolwentów. Wykazali się świetnymi umiejętnościami, zgraniem i pozytywnym nastawieniem.

Jesteśmy dumni naszych gimnastyków i wierzymy, że czekają nas jeszcze większe sukcesy w przyszłości.

Podziękowania dla kibiców, którzy wspierali nas licznie w Krakowie oraz trenerów za przygotowanie do zawodów- panów: Mariusza Wrońskiego, Marcina Dmytrowa , Michała Palucha i , Artura Zamirskiego

A oto wyniki IV LIGI MAŁOPOLSKIEJ 2023

Pierwszy krok rocznik 2014:

2. Szymon Perkowski

3. Antoni Wapniarski

4. Bartłomiej Drabczyk

6. Marcel Worek

8. Karol Ciałoń

Pierwszy krok rocznik 2015 i młodsi:

3. Tymon Dziki

6. Nikodem Prymicz

15. Jakub Przybyszewski

18. Aleksander Kamuda

20. Leon Boruch

21. Robert Kohut

23. Wiktor Wolański

24. Jakub Krypel

25. Franciszek Kamuda

Klasa młodzieżowa rocznik 2014 i młodsi:

2. Ignacy Lisowski

4. Piotr Sadza

6. Oliwier Worek

9. Filip Łoś

Klasa młodzieżowa rocznik 2013:

5. Jakub Kulas

6. Bartosz Lewiński

10. Natan Białochławek

11. Szymon Magda

Klasa młodzieżowa rocznik 2012:

1. Ryszard Naciasta

4.Szymon Szymański

5. Michał Lichwa

Jesteśmy z Was dumni

• Nyskie gimnastyczki górą w zawodach „Jesenio Cup 2023” w Sumperku.

• Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego oraz zawodniczki Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego 11 listopada wzięły udział w międzynarodowym turnieju w Czechach. Nasze zawodniczki zaprezentowały znakomicie swoje umiejętności, wykonując skomplikowane układy i tym samym pokonując rywalki z Czech, Węgier i Słowacji. Bardzo dobry start przyczynił się do uzyskania wysokich rezultatów w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria 2013:

1 miejsce - Nina Jaseniuk

3 miejsce - Maja Rogala

6 miejsce - Julianna Sarkowicz

10 miejsce - Sylwia Letka

Kategoria 2012:

2 miejsce - Maja Chwalczuk

7 miejsce - Emilia Kuczma

Kategoria 2011:

1 miejsce - Wiktoria Worek

2 miejsce - Laura Prymicz

3 miejsce - Oliwia Stojanowska ex aequo z koleżanką z Czech - Kateriną Adamkovą

Kategoria 2010:

1 miejsce -Zuzanna Sarkowicz

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy!

Trenerami zawodniczek są: Paula Kwiczala, Maria Ratyńska - Bury, Ewelina Kowalska - Trela, Agnieszka Arczyńska - Jaseniuk, Marcin Dmytrów i Artur Zamirski.

Życzymy dalszych sukcesów!

• ZAPROSZENIE NA JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Zachęcamy wszystkich uczniów i Rodziców do udziału w NYSKIM JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM, organizowanym przez Biuro Organizacji imprez Decor's wraz z Urzędem Miejskim w Nysie.

Zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi do wzięcia udziału w atrakcjach, które odbędą się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, w których będzie można wziąć udział, w tym:

• w Wielkim Otwarciu Jarmarku Bożonarodzeniowego Paradzie Mikołajów, w dniu 16.12 o godz. 16:30. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli weźmiecie w niej udział w stroju z akcentem świątecznym,
            • w spotkaniu z Mikołajem, w dniu 17.12 o godz. 16:30,
            • w Konkursie "Kolędnicy Nysy 2023 r.", wzięcie udziału w Konkursie jest możliwe jeśli dana Szkoła zgłosi swój udział,
            • w Konkursie "Najpiękniejsza Nyska Szopka Bożonarodzeniowa", wzięcie udziału w Konkursie jest możliwe jeśli dana Szkoła zgłosi swój udział,
            • w warsztatach cukierniczych i plastycznych (dokładne godzinny warsztatów znajdują się na dedykowanej grafice).
          • MISTRZOWIE POLSKI !

• Sumienność, wytrwałość, skromność i pokora to najważniejsze cechy, których mogliby się od nich uczyć najwięksi sportowcy.

Mowa o uczniach i absolwentach Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego i zawodnikach Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, którzy w miniony weekend wywalczyli 2 medale Drużynowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

Uczniowie klasy VI i VII SMS zdobyli brązowy medal. A emocje towarzyszyły tej rywalizacji, ponieważ sytuacja zmieniała się diametralnie i ostateczny wynik rozstrzygnął się po zakończeniu ostatniego ćwiczenia.

Naszą waleczną drużynę tworzą: Miłosz Jakubowski, Aleksander Zganiacz, Patryk Nowak, Jakub Raróg oraz Michał Lichwa.

Najlepszy team Polski, a w nim absolwenci naszej szkoły: Wiktor Lichwa, Wojciech Dumański, Szymon Szymański, Karol Jary, od pierwszego przyrządu powiększał swoją przewagę nad drugim zespołem ze Szczecina, aby na koniec rywalizacji zdobyć Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Twórcami sukcesu są Mariusz Wroński i Marcin Dmytrów.

GRATULUJEMY!!!