• MŁODZI PRZECIWKO PRZEMOCY

• Uczniowie klasy 6b zdobyli 3.miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie Respektuj.pl, którego pomysłodawcą był pan Dariusz Martynowicz- Nauczyciel Roku 2021, wraz z partnerami projektu - Fundacją Orange, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Międzynarodowym Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka.

Przedmiotem konkursu było nakręcenie spotu lub filmu o tematyce antyprzemocowej lub/i antydyskryminacyjnej.

Uczniowie klasy 6b pod opieką wychowawcy- pani Doroty Woźniak- przygotowali spektakl profilaktyczny pt.  Stop przemocy, który najpierw pokazali swoim kolegom. Zachęceni pochlebnymi opiniami nauczycieli i uczniów, dzięki uprzejmości pana Mariusza Ulmana- Sędziego Sądu Rejonowego w Nysie- nagrali w nyskim sądzie film, którego tematem była rozprawa nad sprawcą przemocy rówieśniczej.

Jak podkreślała pani Dorota Woźniak- która była także autorką scenariusza i reżyserem spektaklu- to tylko inscenizacja, więc zbieżność wydarzeń była jedynie przypadkowa. Ale sytuacja o jakiej mowa: nękanie, hejt, upokarzanie, a także konsekwencje dla sprawcy wynikające z tego typu zachowań, niestety mogą i zdarzają się we współczesnym świecie.Dlatego uczniowie z całą mocą przekonują: jesteśmy przeciwko przemocy!

Młodzi aktorzy- oprócz niebywałej satysfakcji- otrzymali dofinansowanie do szkolnej wycieczki (od Fundacji Orange)  i wycieczkę integracyjną w wybranym Parku Trampolin GOJUMP w Polsce (sponsora nagrody).

Serdecznie gratulujemy!

• Bezpłatna kontrola wzroku

• Drodzy RODZICE, firma OPTYK-AN Sroka zaprasza na bezpłatną kontrolę wzroku.

Aby skorzystać z wizyty należy zarejestrować się, podając nr szkoły oraz klasę do której uczęszcza dziecko.

Rejestracji można dokonać pod nr tel. 666 57 3333 lub osobiście w firmie OPTYK-AN Sroka (VENDO PARK).

• II edycja projektu: Nyska Akademia Młodego Odkrywcy

• Szanowni Państwo,

w związku z realizacją przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Nysie projektu pn. Nyska Akademia Młodego Odkrywcy

dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu pod nazwą "Społeczna odpowiedzialność nauki II",

zwracamy się do Państwa z prośbą o promocję II EDYCJI niniejszego projektu wśród uczniów i rodziców ze szkół podstawowych z klas V-VIII.

W każdej edycji projektu będą mogły wziąć udział dzieci uczęszczające do szkół podstawowych Miasta i Gminy Nysa zgodnie z podziałem na grupy wiekowe:

- grupa młodsza: klasy 5-6

- grupa starsza: klasy 7-8

Udział uczniów w projekcie jest bezpłatny, a zajęcia odbywają się w wyznaczone soboty zgodnie z ustalonym harmonogramem.

O uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność złożenia dokumentów przez Rodziców uczniów w Biurze Projektu.

Zasady rekrutacji i warunki uczestnictwa w projekcie są wyszczególnione w Regulaminie Rekrutacji, który jest dostępny wraz z dokumentami do pobrania ze strony www.namo.pans.nysa.pl.

Rekrutacja uczniów do II edycji projektu odbędzie się w terminie 11.12.2023 r. do 15.12.2023.

Okres realizacji II edycji projektu odbędzie się od 01.02.2024 do 30.06.2024 r.

W razie dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Projektu: namo@pans.nysa.pl .

Potrzebne dokumenty:

REGULAMIN_rekrutacji_NAMO.pdf