• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Szkoły.

• Zachęcamy i prosimy o zbieranie Talenciaków. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, w ubiegłym roku udało nam się pozyskać wiele wspaniałych nagród dla szkoły.

Mamy nadzieję, że i tym razem nam pomożecie.Talenciaki można wrzucać do skrzynki wystawionej przy wejściu lub oddać wychowawcom.

Z góry serdecznie dziękujemy!

• Zaproszenie do udziału w projekcie

• Państwowa Akademia Nauk Stosowanych (dawniej PWSZ) w Nysie zaprasza uczniów do udziału w projekcie "Nyska Akademia Młodego  Odkrywcy". Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w soboty.

Regulamin rekrutacji i wzory zgody dostępne są w szkole.

• Występ naszej szkoły na obchodach 800-lecia miasta

• Osiem wieków Nysy to ogrom historii. To także okazja do uczczenia święta naszego miasta. Nasi uczniowie wcielili się w odwiedzających Śląski Rzym, którzy razem z nauczycielką (w tej roli pani Ania Kilian) wybrali się na spacer szlakiem nyskich zabytków. Oprowadzały ich dwie przewodniczki (panie Magda Wojdyła i Dorota Woźniak), które opowiedziały o legendach, zachęcały do odkrywania kolejnych tajemnic naszego miasta. Wycieczkę uświetniły wspaniałe dzieła plastyczne naszych uczniów (dziękujemy pani Bożenie Gądek za przygotowanie młodzieży) oraz przepiękny występ muzycznego duetu (dziewczynki zostały przygotowane przez panią Anię Bernat).

Nysa obchodzi swoje urodziny, ale i nasza szkoła ma okazję do świętowania. Co prawda nie jest tak leciwa jak nasze miasto, ale 77 lat naszej historii to także nie lada okazja do pochwalenia się tym, co najlepsze. Niezwykły pokaz gimnastyczek (przygotowanych przez panią Agnieszkę Arczyńską- Jaseniuk) spotkał się z aplauzem publiczności.

Występ był naszym prezentem dla Nysy i szkoły.