• Mistrzostwa Nysy w biegach przełajowych

• W dniu 24 września odbyły się MISTRZOSTWA NYSY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w roczniku 2008-2009 oraz 2010-2011. W rywalizacji igrzysk młodzieży starsi chłopcy zdobyli II miejsce, tym samym awansowali do finału powiatowego. W igrzyskach dzieci, w młodszej kategorii uczniowie uplasowali się na IV miejscu.

Gratulacje dla wszystkich zawodników. opiekunki drużyny: A. Czabanowska, B. Kołodziej

• Kolejny sukces Wiktora

• Udany start naszego ucznia WIKTORA TAJDUSIA, inaugurujący sezon w Karate Kyokushin na Ogólnopolskim Turnieju IKO Upper Silesia Cup w Siemianowicach Śląskich - 24.09.2022r. Wiktor plasuje się na I miejscu w układzie kata. Gratulacje

• Warsztaty medyczne

• KLASA 6s wraz z wychowawcą brała udział w warsztatach edukacyjnych w ramach kampanii "Tygodnia dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych". Warsztaty prowadziła dr Alina Olejnik, specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych. Młodzież dowiedziała się o chorobach zakaźnych, wczesnej profilaktyki zapobiegania zachorowaniom oraz zasadach dbałości o własne zdrowie. Ponadto uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, wcielając się w pracę chirurga, uczyli się przeprowadzać operację szycia kończyn. Doświadczyli również symulacji operacji przeszczepu serca choremu pacjentowi. Zajęcia przebiegały w fascynującej atmosferze, uczniowie wykazali się artystycznymi umiejętnościami oraz z zaciekawieniem przyswajali tajniki wiedzy medycznej.

• "Mistrzynie w Szkołach"

• W poniedziałek 19.09.2022r.  nasze uczennice miały niebywałą możliwość poznać fascynujące kobiety sportu.

W ramach tegorocznej edycji gościliśmy w Nysie Mistrzynię olimpijską w pływaniu Otylię Jędrzejczak, lekkoatletki Małgorzatę Hołub-Kowalik, Justynę Święty-Ersetic oraz wioślarkę Joannę Hentkę. "Mistrzynie" udowodniły uczestniczkom, że warto utrzymywać pozytywną relację ze sportem oraz podejmować aktywność fizyczną na codzień. Nasze olimpijki motywowały, zachęcały do uprawiania sportu, wskazywały jak radzić sobie w niepowodzeniach oraz niwelować stres.

Podczas spotkania uczennice otrzymały moc pozytywnej sportowej energii od mistrzyń olimpijskich.

• Odwiedziny w szkole...

• W dniu 05.09.2022 gościliśmy w naszym przedszkolu i szkole Ministra Sportu p. Kamila Bortniczuka, przedstawiciela Wojewody Opolskiego p. Marcina Kaczmarka, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Opolu: Wicekuratora Oświaty p. Artura Zapałę oraz p. Renatę Papugę. Obecny również był gospodarz naszego miasta Burmistrza Nysy p. Kordian Kolbiarz i Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty p. Adam Fujarczuk. Wizyta tak wielu wyśmienitych gości była związana z otwarciem nowych oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Zaproszeni goście zainteresowali się również Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Gimnastyce Sportowej, obejrzeli pokaz gimnastyki sportowej przygotowanym przez trenerki i trenerów oraz uczniów klas sportowych. Umiejętności naszych sportowców wzbudziły podziw i uznanie, a zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.

• Obozy sportowe

• Przypomnijmy sobie jak bawiliśmy się i pracowaliśmy na obozie w  ośrodku Kormoran / Sycowa Huta . Podczas wakacji nasi sportowcy przygotowywali się do nowego sezonu gimnastyki sportowej na sali i dwóch obozach w Murzasiche i Sycowej Hucie.

• Stypendia za wyniki sportowe

• W teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Marszałek Województwa Opolskiego wręczył stypendia  za wyniki sportowe za rok 2021.

Stypendium otrzymali :
            Alan Białochławek, Bianka Drostek, Wojciech Dumański, Karol Jary, Amelia Kwiatkowska, Michał Lichwa, Wiktor Lichwa, Oliwia Lisowska, Bartosz Paluch, Julia Pulik, Zuzanna Sarkowicz, Szymon Szymański, Filip Wroński i Maja Zamirska. Gratulacje.
            Gratulacje również dla trenerów: Mariusz Wroński, Ewelina Kowalska Trela, Grzegorz Trela, Marcin Dmytrów, Paula Kwiczala.

Wierzymy, że otrzymane stypendium będzie wsparciem w rozwijaniu indywidualnych pasji oraz motywacją do rozwoju osobistego i sportowego. W imieniu zawodników dziękujemy Andrzejowi Buła Marszałkowi Województwa Opolskiego za przydzielone stypendium .