• Zwycięstwo w rozgrywkach gminnych w p.nożnej

• Dziś reprezentacja szkoły zdobyła 1. miejsce w halowej piłce nożnej. Dzięki wygranej będzie w piątek reprezentować nasza Gminę w rozgrywkach powiatowych.

Za naszych piłkarzy mocno trzymamy kciuki!

• Ósmoklasiści z wizytą w Muzeum Zagłady Auschwitz – Birkenau

10 października uczniowie klas ósmych udali się do Muzeum Zagłady Auschwitz-Birkenau. Wizyta na terenie dawnego nazistowskiego obozu zagłady wywarła na nich ogromne wrażenie. Należy podkreślić, że wszyscy zachowywali się godnie, stosowanie do charakteru tego miejsca.

• Puchar Polski w gimnastyce

• W dniu 08.10.2022 w Krakowie odbył się Puchar Polski w gimnastyce sportowej kobiet w klasie II.

Bardzo udany start uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przed zbliżającymi się Drużynowymi Mistrzostwami Polski.

wyniki:
            2 Zuzanna Sarkowicz  - VI SMS
            6 Bianka Drostek - VIII SMS
            7 Wiktoria Worek - VI SMS
            13 Julia Pulik - VIII SMS
            14 Oliwia Lisowska - VIII SMS

Wielkie gratulacje.Podziękowania dla trenerów, sędzin oraz rodziców za doping i wsparcie.

• Sukcesy w biegach przełajowych.

• 1 października odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Nysie. Nasza drużyna w składzie : Chmielowski Kamil, Gutowski Szymon, Tkaczuk Dawid, Tomaszewski Filip, Gawlak Daniel, Dudek Oskar, Jurkowski Filip uplasowali się na II miejscu. Brawo klasa piłkarska za bardzo dobry występ sportowy,

Gratulujemy. Promujemy zdrowy styl życia

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia,

• 7 października świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli przystąpić do egzaminu i otrzymać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Egzamin zdało 115 osób !!!

• Puchar Jesieni w Tarnowskich Górach

• W niedziele 9.10.2022 nasze hokeistki oraz nasi hokeiści wzięli udział w turnieju o Puchar Jesienii, który odbył się w Tarnowskich Górach. Po zaciętej rywalizacji z drużynami z różnych regionów Polski drużyna dziewcząt oraz drużyna chłopców zajęły II miejsca. Wielkie gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za dalszy rozwój sportowy.

• Mistrzostwa Gminy w Unihokeju dziewcząt.

• W sobotę 08.10.2022 nasze uczennice wzięły udział w Mistrzostwach Gminy w Unihokeju dziewcząt. Zawodniczki zajęły I miejscei tym samym uzyskały awans do rozgrywek powiatowych

Serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów

• Mistrzostwa Gminy w Unihokeju chłopców

• W piątek 7.10.2022 nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Gminy w Unihokeju chłopców. Nasza drużyna zajęła I miejsce i tym samym uzyskała awans do rozgrywek powiatowych

Serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki za kolejne zawody sportowe

• Zajęcia kreatywne w klasach 8 „Wiem co jem i prawidłowo się odżywiam”

• Na zajęciach kreatywnych w dniu 28.09 grupa uczniów z klasy 8c pod kierunkiem pani Emilii Grzybowskiej-Kurczak na drodze doświadczalnej wykrywała białko w produktach spożywczych.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali doświadczenia, opisywali obserwacje i podawali wnioski. Nie zapominali też o przestrzeganiu zasad BHP.

• Szkolny Konkurs Chemiczny o tytuł „Chemika klas ósmych”

• W dniu 03.10.2022r w naszej szkole odbył się konkurs z chemii o tytuł „Chemika klas ósmych”.

W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas ósmych szkoły podstawowej (Joanna Dudek, Natalia Pietrzak, Marta Marek, Filip Tomaszewski,Maja Zamirska, Karol Jary, Julia Pulik, Michał Hajdas).

Wszyscy uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania w określonym czasie wytężając swoje umysły. Po sprawdzeniu prac konkursowych przez nauczyciela chemii Emilii Grzybowskiej-Kurczak zostały ogłoszone wyniki konkursu.

Tytuł „Chemika klas ósmych” w naszej szkole uzyskała Joanna Dudek z klasy 8c.

Dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu za udział i zaangażowanie a zwyciężczyni serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów chemicznych.

Emilia Grzybowska-Kurczak

• "(Nie)zwykła matematyka”

• Mamy przyjemność poinformować, że w tym roku nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,(Nie)zwykła matematyka”. W trakcie całego roku szkolnego uczniowie będą mogli wziąć udział w ciekawych matematycznych przedsięwzięciach.

Celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Realizując zadania projektowe uczniowie będą mogli zobaczyć związek matematyki z życiem codziennym oraz ćwiczyć sprawność rachunkową, kreatywność, współpracę w grupie, wyobraźnię geometryczną, myślenie logiczne.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie w dniu 26 września, które ma na celu promowanie wielojęzyczności i nauki języków obcych.

Z tej okazji w dniach 26-30 września w naszej szkole w ramach lekcji języka angielskiego nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat tego święta, dzieci odgadywały z jakich krajów wywodzą się określone zwroty oraz brały udział w różnych quizach. Zorganizowano również konkurs plastyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy przygotowali wiele ciekawych i kreatywnych prac. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką plastyczną prac ilustrujących wybrane flagi i symbole europejskie ( budynki, miejsca, itp.) oraz idiomy i przysłowia europejskie.

Wszystkie prace konkursowe zasługują na ogromne wyróżnienie !!!

Uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i kreatywności !

Kordynatorki:

Joanna Szostak i Agnieszka Miszkiewicz