• Kolejne sukcesy piłkarzy

• Dobra passa naszych młodych piłkarzy podtrzymana. W ślad za swoimi starszymi kolegami, którzy w dniu 25.04 wywalczyli awans do Finału Powiatowego poszli nasi młodsi piłkarze. Uczynili to jeszcze w lepszym stylu niż ich starsi koledzy, gdyż zawodnicy nie tracąc w całym turnieju ani jednej bramki, nie przegrywając żadnego meczu i z kompletem zwycięstw wywalczyli 1 miejsc.
            Drużyna wystąpiła w niepełnym składzie: Bakalarczyk Patryk, Boroń Jan, Dąbrowski Szymon, Dudek Oskar, Hajdas Michał, Jurkowski Filip, Piętoń Bartosz, Tkaczuk Dawid.
            Należy podkreślić iż wynik jest tym bardziej cenny gdyż nie mogliśmy skorzystać z umiejętności naszych kontuzjowanych zawodników Daniela Gawlaka i Szymona Gutowskiego. Liczymy że do gry w Finałach Powiatowych wszyscy będą zdrowi i w pełni sił.
            Przeciwnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną rywalizację sportową

• Sukces młodych piłkarzy.

• W dniu 25 kwietnia 2022 roku nasi uczniowie klasy 7p piłkarskiej rywalizowali w turnieju piłki nożnej o mistrzostwo Gminy Nysa. Miło jest nam poinformować, iż drużyna w składzie:
            CHMIELOWSKI KAMIL, PIEKUT ADRIAN, SKŁUCKI MARCIN, SZCZUKOWSKI BARTOSZ, SZOSTAK WOJCIECH, TOMASZEWSKI FILIP, TUREK KRZYSZTOF, WOLAK FILIP,
            rywalizując ze starszymi od siebie rówieśnikami, sprawiła bardzo miłą niespodziankę. Nasi młodzi zawodnicy nie tracąc w całym turnieju ani jednej bramki, nie przegrywając żadnego meczu z jednym remisem i zwycięstwami uplasowali się na 2 miejscu.
            Ten wynik uprawnia nasz zespół do gry w Finałach Powiatowych, które odbędą się już w piątek na stadionie Miejskim w Głuchołazach.

• Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2022/23

Rekrutacja rozpocznie się 4 kwietnia 2022r. - będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego. Rodzic loguje się – zgłasza kandydaturę na stronie

http://nysa.podstawowe.vnabor.pl lub http://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/nysa

Rodzice mają czas na zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły i złożenie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej poza obwodem do 22 kwietnia 2022 r. Po wskazanym terminie system elektroniczny będzie nieaktywny dla kandydatów.

W tym samym czasie rodzice muszą złożyć w szkole podstawowej pierwszego wyboru wydrukowany z elektronicznego sytemu rekrutacji wniosek rekrutacyjny wraz z wymaganymi załącznikami. Brak złożenia dokumentów w wersji papierowej jest równoznaczne z rezygnacją z rekrutacji.

Do rekrutacji przystępują dzieci urodzone w:

– 2015 r. – jako siedmiolatki,

– 2016 r. – jako sześciolatki, jeżeli realizowały w roku szkolnym 2021/2022 wychowanie przedszkolne albo posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej
            o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

informacje dodatkowe:

nabor_-_instrukcja_logowania.doc

Zasady_rekrutacji_i_zarzadzenie_burmistrza.pdf

oferta SP2 z OMS na rok szkolny 2022/23:

Oferta_szkoly_2022.docx

• II nabór do klasy piłkarskiej

• 23.04. godz.10.30 ( sobota ) Orlik przy ul.Kordeckiego II nabòr do klasy piłkarskiej.

Testowani mieli 4 rodzaje sprawdzianu.
            Test szybkości - sprint 30m (2 pròby)
            Test piłkarski *techniczny*- slalom z piłką miedzy tyczkami na czas.(2 pròby)
            Test siły - skok w dal z miejsca.(2 pròby)
            Test piłkarski- mała gra 14 testowanych.

Pogoda wyśmienita proporcjonalnie do atmosfery panującej na egzaminach.

• Kostka Rubika Speed.

• Podsumowanie zawodów speedcubingu, w jak najszybszym układaniu kostki Rubika 3x3.

Najlepsi szkolni speedcuberzy to:

Maryla Zalewska - 0,29,96s. z klasy 8b.
            Karol Jary - 0,30,53s. z klasy 7sms,
            Szymon Dąbrowski - 0,44,78s. z klasy 7p,

W klasie 1-3 :

Nina Jaseniuk - 1,26,75s. z klasy 3sms
            Dominik Bednarek - 1,32,66s. z klasy 3sms.

Pozostali uczestnicy w kolejności:

Lichwa Michał - 0,44,78s. kl. 7sms,
            Pachacz Patryk - 0,50,15s. kl. 8b,
            Szymański Szymon - 0,52,80s. kl. 7sms,
            Filip Jurkowski - 0,53,59s. kl. 7p,
            Filip Tomaszewski - 0,56,59s. kl. 7p,
            Kornel Chat - 1,08,16s. kl. 4b,
            Oskar Dudek - 1,29, 89s. kl. 7p.

Gratulujemy

Organizatorzy: Szymon Dąbrowski i Szymon Gutowski, z klasy piłkarskiej wraz z wychowawczynią

• Pierwszy nabór do klasy piłkarskiej

• 09.04. godz.10.30 ( sobota )
            Pierwszy nabòr do klasy piłkarskiej. Testowani mieli 4 rodzaje sprawdzianów.
            Test szybkości - sprint 30m (2 pròby)
            Test piłkarski *techniczny*- slalom z piłką miedzy tyczkami na czas.(2 pròby)
            Test sily- skok w dal z miejsca.(2 pròby)
            Test piłkarski- mała gra
            5 testowanych z czego 3 spełniało wymagane kryteria( wiek )

• Rozprawa sądowa w 7p

• Klasa 7 piłkarska wzięła udział w zajęciach z zakresu prawa i wymiaru sprawiedliwości w Sądzie Rejonowym w Nysie. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenie symulacji rozprawy sądowej, podczas której chłopcy wcielili się, w role sędziów, stron postępowania (obrońcy, prokuratora) i świadków. Występowali w togach, na nowoczesnej sali sądowej i na podstawie przygotowanego wcześniej scenariusza przeprowadzili rozprawę, która skończyła się wspólną analizą sprawy i wydaniem wyroku.

Klasa miała możliwość obejrzenia tzw. niebieskiego pokoju, czyli pomieszczenia służącego do przeprowadzenia przesłuchania małoletniego świadka oraz sal sądowych, pomieszczeń przeznaczonych dla osób aresztowanych itp.

Dziękujemy panu SSR Mariuszowi Ulmanowi za zaznajomienie z zawodem sędziego