• Wycieczka klas 7s i 7b

• #SzkołaPamięta

Wycieczka z cyklu poznajemy miejsca pamięci oraz integracja zespołów klasowych przy wspólnym ognisku. Klasa 7s i 7b odwiedziły miejsce uwięzienia Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku.

• Powiatowe Igrzyska Dzieci w Unihokeja dziewcząt.

• W dniu 11 października nasze młodsze dziewczęta zostały SREBRNYMI MEDALISTKAMI Powiatowych Igrzysk Dzieci w Unihokeja dziewcząt.

Tym samym awansowały do finału wojewódzkiego.

WYNIKI TURNIEJU:

3x 3 SP 2 - Skoryszyce

2 x 1 SP 2 - Lasocice

2 x 1 SP 2 - Biała Nyska

8 x 2 SP 2 - Sidzina

Na słowa uznania za waleczną postawę zasługuje cały zespół.

Turniej stał ma wysokim poziomie sportowym i trzeba było wykazać się nielada umiejętnościami technicznymi i taktyką gry, aby zwyziężać.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w finale

Dziękujemy za wsparcie trenerskie oraz rodzicielskie.

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek

• W dniu 9.10.2021 w Zabrzu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w których startowały gimnastyczki Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego.

W zawodach bezkonkurencyjna okazała się Nina Jaseniuk wygrywając wielobój ,a także zdobywając 2 złote medale w finale ćwiczeń na poręczach i w finale ćwiczeń wolnych.

W finale na równoważni bardzo dobrze zaprezentowały się Oliwia Stojanowska oraz Nina Jakubowska zdobywając ex aequo 3 miejsce, brązowe medale. W finałach brały udział również: Maja Chwalczuk zdobywając dobre 6 miejsce na ćwiczeniach wolnych oraz 5 miejsce w finale ćwiczeń na poręczach, Julia Zielińska 5 miejsce w finale na skoku, Oliwia Stojanowska 5 miejsce w finale ćwiczeń wolnych. Pozostałe zawodniczki w wieloboju uplasowały się na : Liliana Bargiel 13, Emilia Kuczma 17,Nadia Dziuk 19, Sara Roezner 21 miejscu, Klara Lewińska 24 miejsce.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

• GMINNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJA dziewcząt

• W dniu 9 października nasze uczennice odniosły znaczące ZWYCIĘSTWO , wygrywając GMINNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJA dziewcząt

Zawodniczki z meczu na mecz były coraz silniejsze i pokazywały ostrego, walecznego pazura.

Taktyka gry i wspaniała współpraca w zespole dały znaczący efekt. Zwyciężając dwa mecze i remisując z SP Białą Nyską nasza uzdolniona młodzież awansowała do rozgrywek powiatowych.

Wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Podziękowania dla teamu szkoleniowego: Ferenc&Nowicka

• WYJŚCIE KLAS 4B i 5A.

• W dniu 5 października br. klasy 4B i 5A kontynuowały swą przygodę z historią i językiem ojczystym poprzez udział w zwiedzaniu nyskich fortyfikacji-Fort II, grach i zabawach żołnierskich (m.in.zjazd na tyrolce) oraz warsztatach garncarskich. Kosztując przy tym kiełbaski i gofry.

• Gminne Igrzyska Młodzieży w Unihokeju.

• Nasi uczniowie walczyli w Gminnych Igrzyskach Młodzieży w Unihokeja chlopcow. Zawodnicy walczyli jak lwy i zdobyli I miejsce nie przegrywając żadnego meczu po drodze, tym samym uzyskali awans do rozgrywek powiatowych. Wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

• W klasie 1b..

• Z okazji Dnia Chłopca klasa 1b wyszła do kina oraz plac zabaw. Każdemu podobała się wycieczka i super zabawa z kolegami i koleżankami. Chłopcy również z tej okazji otrzymali dyplom super chłopaka.

• Przedszkolaki jesienią.

• Dzisiaj nasze przedszkolaki wędrowały jesienną ścieżką sensoryczną, a następnie spacerując na świeżym powietrzu podziwiały naszą ZŁOTĄ POLSKĄ JESIEŃ.

• Wycieczka klas 5s i 6a

• Klasa 5s i 6a przeżyła dzień pełen przygód, wrażeń, rywalizacji i adrenaliny na wspólnej wycieczce z okazjo Dnia Chłopaka do Kępnicy. A wszystko to za sprawą paintball'a.

• Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeja chłopców.

• W poniedziałek 4-10-2021 nasi uczniowie wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Unihokeja chłopców. Nasi zawodnicy zajęli II miejsce, tym samym uzyskując awans do rozgrywek powiatowych. Serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

• Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeja dziewcząt.

• W sobotę 2-10-2021 nasze uczennice wzięły udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Unihokeja dziewcząt. Zawodniczki zajęły I miejsce, tym samym awansowały do rozgrywek powiatowych. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów.

• [*]

• „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.”
            Wisława Szymborska

Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy, że odeszła nasza serdeczne koleżanka Barbara Osenkowska wspaniała nauczycielka  i wychowawczyni wielu pokoleń uczniów.

Jej Rodzinie i Bliskim składamy szczere wyrazy współczucia w tej trudnej dla wszystkich chwili.
            Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy szkoły